skip to Main Content
Ev Taşıma Nasıl Yapılır

Ev Taşıma Nasıl Yapılır

Yıllardan beri yaşamış olduğunuz evden ayrılıp yeni bir eve taşınmak ve seviye değişiklik yapmak ev taşıma nasıl yapılır? Oldukca heyecanlı ve keyifli olmasıyla birlikte bir o kadar da hem sizler hem de eşyalarınız için yıpratıcı bir süreç olabilir. Bu taşınma sürecini zor hale getirmekte elinizde, rahat ve ergonomik bir şekilde taşınma periyodu yaşamanızda elinizde. Bugün sizlere yeni bir eve taşınma hazırlığında ev nakliyat tüyolarından bahsedeceğiz. Özellikle iş bulma konusunda bulmaktan çok işi yapabilmek için kabiliyetlerini sıralamaları gerekir.

Başka işlerle uğraşmak varken evi toplamak hiç çekici gelmiyor. Ne olursa olsun ev toplama işleri son günlere bırakılıyor ve her şey kompleks bir hale gelebiliyor. Bunun yanında ev taşıma nasıl yapılır? Sürecinde çok daha fazla yorulup yeni evinizin ilk günlerinde bitap yorgun gezebilirsiniz. Bu nedenle haftalar evvelinde parça parça eşyalarınızı toplamanız da fayda var. Bu noktada “Evi toplama hazırlığına nereden başlamalıyım?” sorusu gelir. Sizlere önerimiz öncelikle kullanılmayacak eşyalarınızı bir kenara ayırıp daha eşyalarınızı daha huzurlu toplama şansı elde edebilirsiniz. Giyecek eşyalarımızı yani kıyafetlerimiz de ayrı ayrı paketlemek gerekir.

Taşınma İçin Liste Yapın

Sadece ev taşınma işlemlerinde değil günlük hayatta yapacağınız işlerde de plan yaparak adım adım ilerlemek her zaman daha pratik ve sağlıklı bir süreç olur sizler için. Taşınma gününden bir kaç hafta ilkin elinize bir kağıt-kalem alıp eşyalarınızı listelemekle başlayabilirsiniz. Nelerin öncelikli olarak paketleneceği, nelerin hangi kutulara konulacağı, hangi eşyaların hassas olduğunu, hangi eşyaların artık kullanılamaz hale geldiği için yeni eve götürülmeyeceği benzer biçimde durumları açıklığa kavuşturmak için sıralama yapmanız taşınma işlemlerinin başında sizlere büyük huzur sağlar. Her yaptığınız adımın üstünü çizerek ilerlemek sizlere oldukca daha çok keyif verir.

Eski ve Kullanılmayacak Eşyaları Atın

Yıllardır kullandığınız artık eskiyen eşyalarınızı yeni evinize götürmek istemezsiniz. Bu noktada eşyalarınızı 2. El dükkânlarına satabilir yahut çevrenizde gereksinim sahibi olan kişilere verebilirsiniz.

Evinizdeki eşyalarınızı toplama sürecinde eşyalarınızı kategorize etmeniz sizlere oldukça yarar sağlar. Öncelikle odalara bakılırsa kolileme yapmış olup kolilerin üstünde belirtmeniz sizlere yeni eve geçerken eşyaları yerleştirme konusunda sizlere oldukca huzur sağlar.

Gaziantep asansörlü taşımacılık alanında aktif olarak hizmet veren yüzlerce şirketler var. Bu şirketlerin denetimi ve araçlarının uygunluğu sürekli denetlenmesi gerekir. Aksi taktirde taşıma aşamasında her hangi bir zarar ziyan olduğu zaman hesap sorulacak birilerinin olması gerekiyor. Gaziantep’te asansörlü ev taşımacılığı birkaç senedir uygulanan yeni bir uygulamadır. Asansörlü ev taşımacılığı diğer ev taşımacılığına göre daha hızlı bir taşıma şeklidir.

Ayrıca aynı tip kategoriye giren eşyalarınızı aynı koliye koymanız da sizlere fayda sağlar. Örnek olarak mutfak malzemeleri, banyo malzemeleri, beyaz eşyalar, mobilyalar ayrı ayrı toplanması çok daha uyumlu ve huzurlu bir taşınma dönemi geçirmeniz demektir.

Kolileri paketleme yaparken daha ağır ürünleri minik koliye, ağırlık olarak hafif olan ürünleri büyük koliye yerleştirmek sizler için daha ergonomik bir ev nakliyat yöntemlerinden biri olacaktır. Özellikle eşyalarını paketleme evresinde sağlam ve güvenilir bir halde paketlemeniz oldukca önemlidir.

Kolileri Gruplara Malzemelere Göre  Ayırın

Paketleme yaparken örnek olarak mutfaktaki malzemelerinizi toplarken her bir malzemeyi gazete kâğıdına sarıp balonlu naylon rulosu geçirmeniz oldukça daha fazla güvenceli olacaktır. Ayrıca hazırlanan kolilerin üstüne kırılabilir” yazısı ekleyerek nakliyat personellerinin daha dikkatli bir halde taşıması icap ettiğini hatırlatmış olmuş olursunuz. Aynı işlemi beyaz eşyalarınızı taşıttırırken de balonlu naylon rulodan geçirmeniz daha sağlam bir halde eşyalarınızın taşınmasına olanak sağlar. 

Mobilyalarınızı taşıma işlemi öncesinde mobilya nakliyat battaniyesi ile kaplayıp daha ondan sonra ipi ile etrafını iyi sararak oldukça korunaklı bir halde yeni eve yolculuk etmesini sağlayabilirsiniz. Taşınma esnasında özellikle eşyalarınızın her ihtimale karşı karışmaması ve kaybolmaması adına değerli eşyalarınızı kendiniz paketleyip yeni evinize kendinizin taşıması oldukca önemlidir.

Sizlere fazlaca daha güvenceli bir süreç yaşamanızı sağlar. Taşınma gününden önce kendinizin götürebileceği minik eşyalarınızı götürmeniz de fayda var. Taşınma gününde sizlere daha oldukça kolaylık sağlar. Taşınma gününün öncesinde anlaştığınız taşıma firmasıyla taşınma gününü seçerken bilhassa hafta sonlarından uzak durmanızda fayda var.

Şehir içi araç trafiği oldukça yoğun olabiliyor. Hafta başı ve cuma gününden de uzak durmanızda fayda var. Kalan öteki günlerde taşıma işlemlerinizi gerçekleştirmeniz diğer günlere gore siz değerli üyelerimizin daha sakin ve rahat bir taşınma yolculuğu ve periyodu geçirmenize imkan sağlar.

This Post Has 0 Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top